Teneatis

Ο ΤΕΝΕΑΤΗΣ σε τελικό ύστερα από 27 χρόνια

Ο Τενεάτης Αθικίων κέρδισε και στον επαναληπτικό του ημιτελικού του Κυπέλλου της ΕΠΣ Κορινθίας
την ΕΛΛΑΣ Βέλου με 0-1 και με συνολικό σκορ 4-1 πήρε το εισιτήριο για τον μεγάλο τελικό
εκεί που θα αναμετρηθεί με τον ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ

Το γκολ που σφράγισε την πρόκριση στο τελικό σημείωσε 0 Πάνος Βαρδάκας

Να προσθέσουμε πως και η προηγούμενη παρουσία του ΤΕΝΑΤΗ Αθικίων σε τελικό Κυπέλλου
ήταν το 1997 με αντίπαλο τον ΠΕΛΟΠΑ στο στάδιο Κορίνθου
και πάλι με Θανάση Περαχωρίτη ως παίκτη και προπονητή.

A΄ ΦΑΣΗ

 

ΑΓΩΝ.

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ

ΩΡΑ

ΓΗΠΕΔΟ

ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ

ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤΕΦΑΣ ΑΟ ΠΕΡΑΧΩΡΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ 0-3

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ ’06 ΑΡΗΣ ΒΟΧΑΪΚΟΥ  1-0

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΓΑΛΑΤΑΚΙΟΥ ΣΑΡΩΝΙΚΟΣ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ 0-4

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΚΛΕΝΙΑΣ ΠΑΣ ΚΛΕΝΙΑ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΥ 0-2

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΛΥΚΟΠΟΡΙΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ ΒΕΛΛΕΡΕΦΩΝ 5-1

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ ΑΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ  0-2

ΚΥΠ.

 9.9.2023 17.00 ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛ. ΠΡΟΟΔΟΣ ΑΓ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 6-0
 ΚΥΠ. 10.09.2023 17.00 ΘΩΔΕΙΟ ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΘΥΕΛΛΑ ΠΕΤΡΙΟΥ 2-1
 ΚΥΠ. 10.9.2023 17.00 ΛΥΚΟΠΟΡΙΑΣ ΑΟ ΛΥΚΟΠΟΡΙΑΣ ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ  Κ.Δ. 0-0 ΠΑΡ. 0-2
 ΚΥΠ. 10.9.2023 17.00 ΛΕΧΑΙΟΥ ΠΑΣ ΚΥΨΕΛΟΣ ΠΑΝΣΟΛΥΓΕΙΑΚΟΣ  3-0
 ΚΥΠ. 9.9.2023 17.00 ΑΘΙΚΙΩΝ ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΓ.ΘΕΟΔΩΡΟΙ  2-1
 ΚΥΠ. 10.9.2023 17.00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΥΖΑΣ ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ ΔΑΦΝΗ ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ  4-0
 ΚΥΠ. 10.9.2023 17.00 ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ ΠΕΛΟΠΑΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΞΥΛΟΚΕΡΙΖΗΣ  6-0
 ΚΥΠ. 10.9.2023 17.00 ΕΞΑΜΙΛΙΩΝ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΕΤΟΣ ΚΡΥΟΝΕΡΙΟΥ  3-2
 ΚΥΠ.  20.9.2023 17.00 ΔΑΚ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΣΦΛ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  5-0

Το Σωματείο: ΑΟ ΑΣΠΡΟΚΑΜΠΟΥ περνάει στην Β΄ φάση χωρίς αγώνα

B΄ ΦΑΣΗ

ΑΓΩΝ. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
 ΚΥΠ.  25.10.2023 16.00 ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΛΟΥ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ ΑΣΤΕΡΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΥ 3-1
 ΚΥΠ.  25.10.2023 16.00  ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΠΑΝΝΕΜΕΑΤΙΚΟΣ 7-1
 ΚΥΠ. 25.10.2023 16.00  ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ ΑΟ ΑΣΠΡΟΚΑΜΠΟΥ 2-1
 ΚΥΠ.  25.10.2023 16.00 ΑΣΣΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΣΣΟΥ ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ 0-5
 ΚΥΠ.  1.11.2023  15.00 ΣΤΑΔΙΟ ΚΙΑΤΟΥ ΠΕΛΟΠΑΣ ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ  1-2
 ΚΥΠ. 1.11.2023 15.00 ΛΥΚΟΠΟΡΙΑΣ ΠΑΝΕΥΡΩΣΤΙΝΙΑΚΟΣ ΠΑΣ ΚΥΨΕΛΟΣ 2-5
 ΚΥΠ. 1.11.2023 15.00  ΑΡΧ.ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ ’06 ΤΕΝΕΑΤΗΣ 2-4
 ΚΥΠ. 1.11.2023 15.00 ΚΩΣΤΑΣ ΒΥΖΑΣ ΝΕΟΣ ΑΣΤΗΡ ΔΕΡΒΕΝΙΟΥ ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ 1-5

 

Γ΄ΦΑΣΗ

ΑΓΩΝ. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΚΥΠ.  13.12.2023 14.30 ΘΩΔΕΙΟ ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΙΣΘΜΙΑΚΟΣ 3-0
ΚΥΠ. 06.12.2023 14.30  ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΗΡΑΚΛΗΣ ΞΥΛΟΚΑΣΤΡΟΥ ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ 1-2
ΚΥΠ.  13.12.2023 14.30 ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΧΙΛΙΟΜΟΔΙΟΥ ΠΑΣ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ  0-1
ΚΥΠ . 06.12.2023 14.30 ΔΑΚ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΠΑΣ ΚΥΨΕΛΟΣ 6-0

Δ΄ΦΑΣΗ

ΑΓΩΝ. ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΩΡΑ ΓΗΠΕΔΟ ΓΗΠΕΔΟΥΧΟΣ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΗ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΚΥΠ. 07.02.2024 15.00 ΑΘΙΚΙΩΝ  ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ 3-1
ΚΥΠ. 24.01.2024 15.00 ΘΩΔΕΙΟ ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ 0-2
ΚΥΠ. 28.02.2024 15.00 ΔΑΚ ΚΟΡΙΝΘΟΥ ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ ΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙ 0-1
ΚΥΠ.  06.03.2024 15.00 ΣΤΑΔΙΟ ΒΕΛΟΥ ΠΑΣ ΕΛΛΑΣ ΒΕΛΟΥ ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ 0-1

 ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΑΣ ΚΟΡΙΝΘΟΣ – ΤΕΝΕΑΤΗΣ ΑΘΙΚΙΩΝ

.....::::: Μεταδώστε Αυτό το Άρθρο στα Social Media και όχι Μόνο :::::.....